„Apollón-inspirálta hangok, amelyek szélesre tárt karokkal áradnak felénk, szépségükben és spirituális mélységükben szinte alig felfoghatók” – írta a Südwest-Presse a csellóművész Lionel Martin játékáról. Anne-Sophie Mutter így jellemezte a német zenészt: „Csodálatosan érzékeny művész, spontán reakciókkal és nagy képzelőerővel.” Kivételes szólókarizmájának és rendkívüli érzékenységű kamarazenei játékának köszönhetően generációja egyik legkeresettebb művésze.
Legutóbb 2024-ben megnyerte a portugáliai Suggia Versenyt, valamint 2022-ben – a legfiatalabb résztvevőként – a Ton & Erklärung versenyt Hannoverben.
2017 óta az Anne-Sophie Mutter Alapítvány ösztöndíjasa. Anne-Sophie Mutter oldalán azóta a világ vezető koncerttermeiben lépett fel, többek között a hamburgi Elbphilharmonie, a berlini Filharmónia, a bécsi Musikverein, a lucerni KKL, a Teatro Colón, valamint a Carnegie Hall színpadán. Olyan művészekkel is játszott együtt, mint Lambert Orkis, Daniel Müller-Schott és Daniel Hope.
Szólistaként rendszeresen fellép olyan rangos zenekarokkal, mint az NDR Rádió Filharmonikus Zenekara, az SWR Szimfonikus Zenekar, a Portói Filharmonikus Zenekar, a Stuttgarti Kamarazenekar és az ORF Bécsi Szimfonikus Zenekar.
Szólóestjeivel olyan fesztiválokra jutott el, mint a Lucerne Festival, a Mecklenburg–Elő-Pomerániai Ünnepi Játékok és a bonni Beethovenfesztivál.
Testvérével, Demian Martinnal – aki zongoraművész –, közösen koncertjeiket a BR, hr, SWR, WDR és ARTE közvetítette. A testvérpár azzal is felhívta magára a figyelmet, hogy képesek közönség által javasolt darabokra spontán improvizálni.
Tanulmányait Joseph Hasten és Thomas Grossenbacher irányításával kezdte, jelenleg Frans Helmerson növendéke a Kronberg Akadémián. További fontos inspirációkat kapott olyan mesterektől, mint Lynn Harrell, Steven Isserlis, Jens Peter Maintz, Jan Vogler és Yo-Yo Ma.